Як позбутися чорних цяток? Що таке чорні цятки?

 

 Чорні цятки, відкриті комедони – це неприємне явище, позбутися якого хочуть у будь-якому віці. Чому вони з'являються? Як боротися із чорними цятками на обличчі?   Чи можна позбутися їх раз і назавжди? Зараз ми все розповімо!

 

 Зазвичай чорні цятки - це скупчення себуму (шкірного сала), відмерлих клітин та частинок бруду, що потрапили на шкіру із зовнішнього середовища. При контакті з киснем на поверхні шкіри себум і бруд набуває темного забарвлення. Чорні точки зазвичай з'являються на шкірі, схильній до жирності, розширеним порам і гіперкератозу (потовщення рогового шару шкіри). Часто їх називають відкритими комедонами.

 

У багатьох з'являються комедони. Фактично це не уникнути. Але дуже часто у власників жирної або комбінованої шкіри з'являється невелика кількість комедонів саме через неправильний догляд:

  • Після тренувань недостатнє очищення обличчя. Шкіра стає дуже жирною коли ми потіємо.
  • Зловживання швидкими вуглеводами. Це – фастфуд, картопля у будь-якому вигляді, алкоголь, солодке, борошняні вироби з білого борошна, макарони, цукор, всі напівфабрикати, крупи тощо.
  • Недостатнє щоденне очищення.
  • Невідповідна косметика чи некоректні процедури. Наприклад, використання щільних кремів, які призначені тільки для сухої шкіри.
  • Гормони. Причому, пов'язані не тільки з підлітковим періодом, але й іншими гормональними змінами. Як правило, різка поява чорних точок пов'язана з активним виробленням тестостерону і, в принципі, підвищеною чутливістю до андрогенів - тому воно може статися в будь-якому віці.

 

Як же вирішити цю проблему?

Щоб вирішити цю проблему в домашніх умовах, достатньо налагодити систему домашнього догляду:

  • Постійне м'яке очищення. Не варто використовувати жорсткі засоби для вмивання щодня, навіть якщо у вас жирна шкіра – вони можуть пересушувати шкіру та порушувати її бар'єрні функції. Їх можна застосовувати для додаткової глибокої ексфоліації 1-2 рази на тиждень.
  • Зволоження шкіри засобами, що підходять для вашого типу шкіри.
  • Використання кислотовмісних засобів, які забезпечують хімічну ексфоліацію та сприяють оновленню клітин епідермісу.
  • Якщо дотримання вищевказаних правил не приносить належного результату, слід замислитись про використання топічних ретиноїдів. Це похідні вітаміну А, які зменшують виділення шкірного сала, мають комедонолітичну та протизапальну дію. Такі препарати мають деякі особливості застосування та передбачувані побічні ефекти в перші тижні використання, тому призначаються лікарем-дерматологом.

 

Як швидко позбутися чорних цяток вдома?

Якщо ви мрієте якнайшвидше прибрати чорні цяток і очистити обличчя, відкриті комедони в жодному разі не можна видавлювати, грубо скрабити і вдаватися до інших агресивних механічних впливів. Це може не тільки травмувати і без того неспокійну шкіру, а й спровокувати появу інфекції та поширення гострого запального процесу, а також пігметицію.

 

М'ЯКЕ ОЧИЩЕННЯ

У кого жираня шкіра дуже часто намагаються її відмити до скрипу. Щоб шкіра була ідеально чиста, і на ній щоб ні чого не залишилося. На жаль, найчастіше активне «знежирення» шкіри, навпаки, лише провокує посилене вироблення шкірного сала, перетворюючи проблему на замкнене коло.

Використовуйте для вмивання м'які засоби (гелі, спеціальну воду) із нейтральним pH, які зберігають гідроліпідний баланс та захисний шар шкіри. Уникайте мила, тоніків і лосьйонів з агресивним або зі складом, що надмірно сушить шкіру.

Ми рекомендуємо використовувати такі засоби:

         Очищуючий гель для обличчя Brickell Clarifying 

 

       Очищувальний засіб для обличчя Recipe for Men

 

                  Очищуючий засіб для обличчя Anthony

 

 

 Очищуючий засіб для обличчя для чутливої шкіри Hanz de Fuko 

 

Відлущування

Основний/обов'язковий етап, який також добре допомагає від чорних цяток. Для дбайливого видалення омертвілих клітин та очищення поверхні шкіри використовуйте хімічні ексфоліанти на основі м'яких кислот. Після кожної такої процедури обов'язково користуйтесь засобами із SPF-захистом. Або для видалення відмерлих клітин використовуйте делікатні механічні скраби з невеликими абразивними частинками (тільки за відсутності на шкірі відкритих запалень!). Не плутайте скраби для тіла та скраб для обличчя. Скраб для тіла складається з великих частинок і може дуже сильно пошкодити вашу шкіру. Тому використовуйте тільки натуральні скраби для обличчя.

Ми рекомендуємо використовувати такі засоби:

 

             Скраб для обличчя MANCAVE Olivestone

 

                            Скраб для обличчя Brickell

 

                Скраб для обличчя MANCAVE CHARCOAL

 

 

                           Скраб для обличчя Anthony

 

ОЧИЩУЮЧІ МАСКИ

Використовуйте спеціальні маски для очищення обличчя. Найчастіше в їх складі буде глина і компоненти, що відлущуються. Такі маски добре витягують бруд із пір і тим самим очищають вашу шкіру від чорних крапок.

Ми рекомендуємо використовувати такі засоби:

               Глина для глибокого очищення пір Anthony   

 

                          Пілінг-маска Recipe for Men

 

     Очищуюча вугільна маска Brickell Purifying Charcoal

 

ЗВОЛОЖЕННЯ

Чомусь досі існує міф, що схильна до жирності шкіра не потребує зволоження. УВАГА! Не робіть цієї помилки - не плутайте небажаний жирний блиск з приємною наповненістю шкіри вологою. Пам'ятайте, що шкіра, що відчуває брак вологи, починає ще активніше виробляти себум, провокуючи тим самим освіту нових комедонів. Підберіть зволожуючий крем для жирної шкіри.

Ми рекомендуємо використовувати такі зволожуючі засоби:

          Зволожуючий засіб для обличчя Brickell

 

 

     Зволожуючий лосьйон для обличчя без масла Anthony