Цю статтю хочеться почати так:

Як же вже дістав цей COVID...

 

Ми всі навчилися мити руки і дезінфікувати їх. А після чого багато хто зіткнувся з сухістю шкіри на руках через неякісні антисептичні засоби. Ми стали полоненими масочного режиму від якого у багатьох з'явилося роздратування на обличчі через перепади температур взимку. Для усунення будь-якої проблеми ми всі з вами витрачаємо наші дорогоцінні гроші в пошуках якісного косметичного засобу для усунення проблеми.

Міліарди людей на планеті чекали виготовлення вакцини і ось начебто справа зрушила з мертвої точки і почалося її виробництво і масова вакцинація. Але COVID вирішив предподнести нам подальші випробування у вигляді ускладнень після перенесеної хвороби. Ми всі чули про різні види ускладнень після цеї зловісної хвороби. Але ось для вас ще одна погана не підтверджена вченими новина. Після хвороби COVID 19 у деяких людей стало помітно проявлятися більша кількість волосся на гребінці і все менше волосся на голові. - ЕКСПЕРТИ ПОЯСНЮЮТЬ, ЧОМУ ЦЕ НЕ СХОЖЕ НА ЗБІГ.

 

З такою проблемою зіткнулася Instagram блогер і зірка серіалу "Зачаровані" Алісса Мілано. У неї на сторінці більше 2,9 млн. підпіисників.

Instagram: milano_alyassa.

                                                                      

На відео Мілано демонструє, що за кожним помахом гребінцем у неї випадають пучки волосся.

"Це моя втрата волосся через COVID-19", - говорить вона на відео.

 

І ці випадки зовсім не унікальні: в групах підтримки в соцмережах на Survivor Corps на Facebook, де пацієнти, які перенесли коронавірус, діляться дослідженнями і особистим досвідом, можна знайти сотні історій людей, які називають себе Long-Hauler, - це пацієнти, які страждають або думають , що страждають від тривалих симптомів COVID-19 (хештегом #LongHauler відзначений пост Мілано). І десятки цих історій будуть розповідати як раз про втрату волосся після перенесеного коронавіруса. Важливо відзначити, що ніяких серйозних медичних досліджень цього феномена досі проведено не було: типова робота в цьому напрямку - проведений доктором Ламберт з Університету Індіани опитування учасників тих самих груп підтримки.

 

Головні причини:

«Почастішали свідоцтва пацієнтів, які пов'язують випадіння волосся безпосередньо з ковідом, - підтверджує лікар-трихолог" СМ-Клініки "Христина Овсепян. - Причини можуть бути різними. Наприклад, прийом різного роду препаратів, які можуть надавати токсичну дію на організм і, як наслідок, провокувати випадання волосся. Але щоб сказати точно, потрібно розуміти, якими препаратами проводилося лікування і тоді вже буде ясна картина по корекції волосся ».

 

Пояснити випадання волосся у перехворівших на коронавірус можна і імунною відповіддю. «COVID-19, як і інші вірусні інфекції, провокує імунітет, тим самим стимулюючи аутоімунні реакції. Трохи уточню: аутоімунні реакції - це прояв боротьби імунітету з чужорідними агентами, під час якої він зачіпає і власні клітини, - розповідає Христина Зирянова, лікар-дерматолог, косметолог Інституту косметології Le Colon. - Це так званий цитокіновий шторм - ситуація, коли імунокомпетентні клітини виділяють велику кількість цитокінів (речовин, що вбивають чужорідні клітини, віруси і бактерії). Під час цитокинового шторму можуть гинути і власні клітини організму ». Христина зазначає, що волосяні цибулини є дуже імунозалежними, в результаті чого вони можуть частіше за інших страждати при прояві аутоімунних реакцій - з цим може бути пов'язано випадіння.

 

Але навіть якщо про цитокіновий шторм мови не йде, протидія ковіду все одно може позначитися на якості шевелюри: коли імунна система чинить опір, ресурси організму відволікаються на боротьбу з вірусом і захист життєво важливих органів. Тут вже не до волосся.

 

Лікарі та експерти говорять що: «Коронавірус сильно пригнічує імунітет і пов'язаний з прийомом сильнодіючих медикаментів - те й інше може впливати на фази росту волосся. У підсумку вони будуть випадати через 3-6 місяців після перенесеного захворювання - судячи з усього, саме це сталося з Аліссою, яка хворіла в кінці березня 2020 року ».

 

Незалежне видання про моду і красу "The Blueprint" створило на цю тему цілий з'їзд спікерів, на якому вони обговорили цю проблему. Кожен із запрошених спікерів згадує стрес в якості одного з головних чинників постковідного випадіння, причому стрес може бути як фізичним - висока температура і хвороба сама по собі, так і емоційним - наприклад, втрата роботи, побоювання за близьких або страх перед самим не до кінця вивченим COVID-19 (а значить, втратити волосся від коронавируса можна, навіть їм не перехворівши). Все це може привести до телогенового випадіння, про який найчастіше говорять лікарі в інтерв'ю західним журналам: від Shape до Forbes.

 

Якщо пояснювати на пальцях, процес виглядає так. Близько 85-90 відсотків волосся здорової людини знаходяться у фазі анагена, або активній стадії росту. Решта волосся знаходяться в стадії спокою, тобто фазі телогена. Волосся залишаються в фазі анагена протягом двох-чотирьох років, а потім переходять у фазу телогена, де вони випадають і замінюються новими: так що випадіння волосся є нормальним явищем, і не варто лякатися, якщо на подушці або гребінці ви знайдете волоски. Втрачати 80-100 волосків на добу - нормально. Інша справа, коли більшу кількість волосся переходить в фазу спокою та, як наслідок, випадає. Цей стан і називається телогеновим випадінням.

 

Вирішення проблеми:

Якщо ви зіткнулися з телогеновим випадінням, можна просто почекати - як правило, це явище має тимчасовий характер. Але найкращим рішенням буде все-таки звернення до трихолога, тому що виною випадіння може бути не коронавірус, а цілий набір причин: від зміни сезону або неправильній дієті до спадковості і гормонального збою.

 

Для вирішення проблеми випадіння волосся необхідна комплексна терапія, яка включає в себе як прийом медикаментозних засобів, так і зовнішні терапевтичні методики.

 

Так само важливо використовувати правильні косметичні засоби по догляду за волоссям, без парабенів. Чим натуральніше буде ваш шампунь тим краще буде для вашого волосся і волосняной цибулини. Натуральні шампуні зміцнюють волосся, дозволяють їм дихати і не сушать волосяну цибулину. У нашому магазині великий вибір шампунів які виготовлені з натуральних інгредієнтів, які не використовують інші виробники.                                                                            

Якщо ви вже зіткнулися з проблемою випадання і хочете це зупинити, ми вам рекомендуємо почати користуватися нашою олією усьми. Вже через 2 з половиною місяці використання ви помітите результат який буде вас мотивувати продовжувати робити процедуру в домашніх умовах. Застосування масла дуже просте. Вам потрібно всього лише нанести пару крапель на зони де у вас облисіння або де ви хочете додати густоти волосся. Залишити на 40-60 хвилин і потім змити теплою водою з бажано органічним шампунем.

Бажаємо вам ніколи не хворіти і бути завжди здоровими!