Як же круто зберігати свої історичні традиції та вносити їх у сучасну спільноту. По-перше, молодь не забуває свою історію. По-друге – молодь не забуває своєї національної культури.
Сучасний козацький чуб чи чуприна у світі став певним показником мужності, безстрашності, сили та волелюбності. Усі ці риси характеризують по-справжньому успішного і впевненого в собі чоловіка.

І чуб і чуприна - це зачіски, які носило козацтво та певні військові підрозділи. Але ці дві назви зачісок не однакові.
Чуб підстригався так: над лобом, на скронях і на потилиці волосся голилося або стриглося налисо і тільки серед голови залишали на маківці широкі, круглі пасма довгого волосся. Чуб розчісували на всі боки і підстригали навколо.
Чуприна - підстригався зовсім інакше. Уся голова голилася наголо, над самим лобом залишали кругле пасмо волосся пальців у три ширини. Волосся те з часом відростало в довгу косу, яку можна було зачесати на лівий бік, або обвести навколо голови і замотати за ліве вухо, або просто довести до нього і замотати. Але частіше коса була не дуже довгою, тільки кінець спускалася на вухо або трохи торкалася плеча.

Багато відомих українських спортсменів таких, як Олександр Усик, Денис Берінчик, віддають перевагу такій зачісці. Також представник музичної культури такий, як Василь Сліпак віддавав перевагу справжній національній Українській зачісці.

Але чи знали ви що, крім усіх якостей, які ми перерахували вам раніше, що козацький чуб ще несе гігієнічний зміст. Так вам правильно здалося - саме Гігієна відіграє тут дуже важливу роль. Перше, що може спасти на думку – легко мити голову. Але не тільки це.

Козаки часто воювали та старанно працювали в спеку. На той час точно не було шампуню. Тому помити виголену голову водою було дуже легко і практично. Найголовніше, що у волоссі і на шкірі не було де сховатися паразитам. Але виголена голова – це ще краще! Шкіра обвітрилася і обгорала на сонці – а це величезний бар'єр для лишаїв та грибків.

А коли на голові зрідка висипали гнояки, їх дуже легко, доступно було зводити мазями. Обвіяна вітром та сонячними промінями відкрита голова – профілактика теплових ударів. Адже козаки постійно працювали під сонцем, а перегрівань, теплових ударів, зомлівань не траплялося.

Робимо висновок: Така зачіска - це модно і корисно для вашого здоров'я!